Rengini solmuş altından çalan bir aydınlatma görsellerimiz arasında dikkatimizi çekiyor. Ev dekorasyonu için aydınlatma sualsiz güçlü bir göreve sahiptir. Karanlıkta kalmış eşyaların üzerindeki tozları atmak gibidir dekorasyon için doğru aydınlatma tercihi. Etrafına saçaklar şeklinde kolları uzanan bu solmuş altın renginde ki avizeyi modern eşyaların yer aldığı bir salonun üzerinde hayal ettik. Hani bazen tek düzeliğe ufak bir dokunuşta bulunmak istersiniz ya işte bu aydınlatma bir solan için o tekdüzeliği tek dokunuşu ile yıkabilecek bir tarza sahip. Modernliği avangarde bir dokunuş ile biraz yıkmak hiçte fena olmayacak diye düşünüyoruz. Solgun görüntüsü modern eşyaların üzerinde parıldamadan uzak bir metal efekti verecek bir salon aydınlatması bu. Ev dekore ederken mutlaka zıtlıkların bir araya geldiği dekorasyon atmosferlerinden yararlanmalısınız. Bu sizi sırdan olmaktan sıyıracaktır.

Avangarde görünümü ile bizi kendine hayran bırakan avize ile vedalaşarak bambaşka bir atmosfere yol almış gibi hissediyoruz kendimizi göz alıcı taşları ile dikkat çeken bu avizeye bakarken.  Hadi biraz hayal kuralım siyah kocaman koltukların hakim olduğu bir salonda ihtişamı ile göz alan bu avize etrafta kullanılan birkaç mürdüm rengi dekoratif obje ile birlikte son derece zarif bir görüntüye imza atacaktır. Salon aydınlatmaları için taşların oldukça popüler olduğu bir dönem yaşıyoruz. Salon dekorasyonu için bu aydınlatmalar Fransızların dev şatolarını andıran görüntüsü ile etkili bir ihtişam katıyor diyebiliriz. Biraz nostaljik biraz vintage tarzına sahip bu aydınlatmalar kabul etmek gerekiyor ki farklı bir soluk aldırıyor.

Gök biliminden esinlenerek tasarlanmış olan bu avize modeli farklı tasarımı ile bizi asırlar öncesine götürdü. İskenderiye kütüphanesinin yakıldığı yıllarda dünyanın elips şeklinde olduğu ilk bulan kadın olarak bilinen Hypatia’nın hayatının anlatıldığı Agora filminden bir sahne canlanıyor gözümüzde. Bizi yıllar öncesine götüren bu avize modeli hiç şüphe yok ki modern bir ev dekorasyonu için bulunmaz bir tercih olacaktır.  Ayaklarınızı uzattığınız rahat koltukların hakim olduğu bir evde salon aydınlatması olarak kullanılabilecek olan bu avize modeli tercihe göre bir yatak odası dekorasyonu içinde uyum içerisinde kullanılabilecek bir model olacaktır.

Evet kabul ediyoruz bu eve hiç nazar değmeyecek. Adeta göz alıcı bir nazar boncuğu edası ile salonunuzun tavanından asılacak olan bu avize modeli beyazın hakim olduğu salonlarda kullanılması gerektiğine yönelik bir his uyandırıyor bizde. Beyaz ağırlıklı bir salon dekorasyonu için mutlaka tercih edilmesi gereken bu avize modeli country tarzı ev dekorasyonları ile muhteşem bir uyum içerisinde olacaktır. Eskitişmiş masalar, beyaz mobilyalar, nostaljik görünümlü eşyalar ile bir araya gelebilecek olan bu avize modeli hiç şüpheye yer bırakmadan asil görüntüsü ile aşık olunacak bir dekorasyona imza atılacağını hissettiriyor.

aydınlatma (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir