Koridor İçin Dekorasyon Önerileri

İnsanlar genel olarak koridorları evin bir parçası olarak görmediğinden önemsiz olduğunu düşündüğü bu dar alanın tasarımı üzerinde fazla durmaz. Evin “karşılama” bölümü olduğu için koridor dekorasyonu doğrudan insanların ev ile ilgili edindiği ilk izlenimi etkilemektedir. Odalar arasında geçiş yaparken genel dekorasyon havasını yansıtan bir koridor, şüphesiz mekan algısının olumlu yönde gelişmesini sağlayacaktır.

Ayna, ayakkabılık, dolap veya portmanto gibi koridor dekorasyonunun klasikleşen öğelerini doğru şekilde kullanarak, evinize gelen dostlarınızın ilk adımdan itibaren dekorasyona hayran kalmasını sağlayabilirsiniz. Uzun koridorlarda son derece ekonomik bir aydınlatma sistemi olan balon avizeleri tercih edebilir, grup halinde sıralı bir biçimde yerleştireceğiniz avizeler ile küçük gölge oyunlarına imza atabilirsiniz. Koridor dekorasyonunun vazgeçilmezi olan aynalar ise mekan algısının derinlik kazanmasını sağlayarak, çok daha etkili ve akılda kalıcı bir tasarım yaratmanıza olanak tanıyacaktır.

Koridor İçin Dekorasyon Önerileri (1)

İlk bakışta koridorlar aksesuar kullanımı için yeterli alana sahip değilmiş gibi görünse de, duvarlara asacağınız resim ve tablolar ile bizzat duvarları birer dekorasyon öğesine de dönüştürebilirsiniz. Aile bireylerinin yer aldığı resimleri küçük çerçeveler ile asimetrik ya da uzunlamasına koridor duvarlarına asabilirsiniz. Ev atmosferinin daha da sıcak hale gelmesine yardımcı alacak duvar resimleri ayrıca koridorunuzun kimlik sahibi bir görünüm kazanmasını da sağlayacaktır. Evin diğer odalarından tamamen farklı renklere sahip olan duvar kağıtları ile kaplayacağınız koridorunuz, sizi dahi şaşırtacak kadar şık bir görünüme sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir