SEO NEDİR?

Şu anda uygulamamızda hiçbir kayıtlı veri olmadığı için, bu ekranda veri olmadığına dair mesaj çıktı. Şimdi ziyaretci-defteri.appspot.com adresimize girip bir iki mesaj yazıyoruz. Daha sonra Datastore Viewer alanına tekrar giriyoruz.

Daha önceki ziyaretçi defteri uygulamamıza bakacak olursanız, şimdi Mem-cache ile birlikte kullandığımız bu son versiyona benzediğini görecekseniz. Ancak bu kez uygulamayı template üzerine yaparak, html sayfamızı sayfa, html içinde tutuyor, mesajlarımızı oraya döküyoruz. Html kodlarının SEO uyumlu olması çok önemlidir.

Google App Engine Development panelimiz Memcache önbelleğine kayıtlı değerleri görebilmemize olanak verir. Development Console’muza giderek (kök url+/_ah/admin) oradan da Memcache Viewer paneline gidelim. Daha sonra Key yazan alana, kodlarımıza kullandığımız ifade olan memcache_ mesajlar ifadesini yazalım. Sonra Display (Göster) diyelim.

(Eğer hata verirse, ziyaretçi defteri sayfasını yenileyip 66 saniye geçmeden Memcache Viewer alanına giriniz).Görüldüğü gibi, memcache_mesajlar değerimize atanmış önbellekte kayıtlı mesaj burada görünütülebiliyor.Bu arada Flush Cache butonuna basarsak, tüm Memcache kayıtlarımız silinecektir. Bu durumda veri deposuna dokunulmamakta, uygulama Memcache bakımından ilk defa çalışıyormuş gibi davranacaktır.

Search Engine Optimization - Magnifying Glass

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir