siyah beyaz karo fayans

Zemin Döşemelerinde Siyah Beyaz Karo Fayans Uygulamaları

Son yılların en dikkat çeken ev dekorasyonu trendlerinden biri çift renk zemin uygulamaları. Özellikle zıt renklerin bir arada kullanılması ile oluşturulan zemin döşemeleri evlerde dikkat çekici dekorasyonlar yapılmasına olanak sağlıyor. Bugün siyah beyaz karo uygulaması ile muhteşem dekorasyonlara imza atmış evlerden parçalar ile sizlerleyiz.

İki zıt rengin bir arada kullanıldığı geometrik desenler ile oluşturulmuş bu renkli zeminler özellikle evlerde sadeliği kırmak için son derece etkili bir teknik. Siyah ve beyazın muhteşem uyumunu zeminde kullanmak akıllıca bir karar. Pek çok firmanın yeni sezon kataloglarında yer alan siyah beyaz fayans modelleri bu tarz bir zemin döşeme yapmak isteyenler için farklı alternatifler sunuyor.

siyah beyaz karo fayans

Eğer beyaz üzerine planlanmış bir eviniz varsa, duvarlar ve sütunlarda beyaz renk hakimse, sizde yerlerde siyah beyaz karo tercihi yapabilirsiniz. Ama unutmayın ki zeminde kullanılan aralıklı siyahlara aksesuarlarda, mobilyalarda veya aydınlatmalarda atıfta bulunmanız ev dekorasyonu açısından daha etkileyici sonuçlar doğuracaktır.

siyah beyaz karo seramik

Siyah beyaz karo seramik uygulanmış koridorlar

Siyah beyaz zemin döşeme evlerde genellikle giriş planlamalarında ve hollerde tercih edilir. Mobilyaların daha az zeminlerin daha açık olduğu bu alanlarda zeminde yakalanan bu zıt etki daha hissedilir bir ev dekorasyonu yaratacaktır. Ayrıca evinizin karşılama alanında gerçekleştirmiş olduğunuz bu dekorasyon sayesinde, misafirlerinizin evinize karşı oluşturdukları ilk intibada mutlak başarı yakalamanız çok olası.

siyah beyaz karo seramik

Siyah beyaz karo zemin döşemeleri ile tasarlanmış bir holde detaylarda altın tonları seçmek çok aşırıya kaçılmadığı sürece başarılı sonuçlar doğurur. Bir kapı kulpunda, bir vazoda veya bir aydınlatma detayında kullanılan altın varaklar özellikle siyaha güzel bir tamamlayıcıdır.

siyah beyaz karo fayans

Fuşya ve yeşilin bu tarz bir zemin dekorasyonunda yaratmış olduğu renk aykırılığı hiç şüphesiz oldukça canlı bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır. Yalınlıktan uzak hareketli bir dekorasyon tercih edenler için siyah beyaz fayans uygulanmış girişlerde diğer detaylarda baskın renkler tercih etmeleri arzu ettikleri tasarım sonucunu doğuracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta diğer renk tercihlerinin de baskın tonlardan olmasıdır. Örneğin pastel bir pembe ile fuşyanın yarattığı etkiyi elde edemezsiniz.

siyah beyaz karo fayans

Yerlerde kullanılan siyah beyaz fayans uygulamalarının başarılı sonuçlar doğurduğu diğer bir alanda balkonlardır. Yine zeminin mümkün olduğunca açıkta bırakılarak kullanıldığı bu alanlarda siyah beyaz zemin döşeme şık bir ortam yaratacaktır. Canlı bitkilerin zemin renkleri ile oluşturduğu kontrast ahşap detaylarla birleşince sıcak ve samimi bir yaşam alanı oluşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir