Mutfak için Doğru Dekorasyon

Mutfak dekorasyonu için doğru seçimler neler?

Kullanım açısından önceliği olan yerlerden biridir mutfak. Öyle ki mutfak dekorasyonu dekoratif görselliği kullanışlılık ile bir araya getirmelidir. Mutfağı doğru dekore etmek ev halkı için önemli olmakla birlikte evin hayat damarlarından birini de sağlıklı hale getirmektir. Öncelikli olarak toplumumuzda ve kültürümüzde büyük bir yanlış var ki o da mutfakta ocağı yanlış yere konumlandırmaktır. Ocağı konumlandıracağınız yer kesinlikle mutfak kazalarını önleyebilmek için pencereden bir yer olmalıdır. Mutfak perdelerinin tutuşması, dışarıdan gelen hava ile ocağın sönmesi en çok karşılaşılan mutfak kazaları arasında yer almakla birlikte mutfak için doğru dekorasyon yapılırken göz önünde bulundurulması gereken detaylardandır.

Mutfak için doğru dekorasyon yapılırken konumlar hem kolaylık sağlamalı hem de göz zevkine hitap etmeli

Mutfakta ocağı, fırını, dolabı hatta mutfak gereçlerini birer aksesuar olarak düşünmelisiniz. Bu dekoratif aksesuarlar mutfakta doğru yerlerde kullanılmalı ve bu yerleşim ile birlikte mutfak dekorasyonu başarıya ulaşmalıdır. Unutmayın mutfakta kullandığınız tüm elektronikler birer mutfak aksesuar olarak değerlendirilmelidir.

Farklı renklerde ki beyaz eşyalar en büyük mutfak dekorasyon yanlışıdır!

Buzdolabınızı siyah seçerken bulaşık makinenizi gri seçmek gibi bir lükse mutfakta sahip değilsiniz. Bütün beyaz eşyaların elektroniklerin aynı renk tonunda olması mutfak için önemlidir.

Mutfak için doğru dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir