ev dekorasyon

Son Trendlerin Yaşattığı Evler

Ev dekorasyonu, insanların yaşadıkları alanı daha yaşanabilir hale getirmek, görsel zenginlik, estetik etki gibi unsurları evlerine katmaya çalışmasıdır. Maddi unsurlar ile kişisel zevklerin bir araya getirilerek bir tasarım etkisi oluşturmasıdır. Dekorasyonun maddiyatla ilgisi olduğundan çok konut sakinlerinin zevkleri ve beklentileri ile ilgili olduğu düşüncesindeyiz.

Ev dekorasyonu hayatımızda çokta küçümsemeyeceğimiz bir noktada. Günün tüm yorgunluğu attığınız bir ortam belki de özlediğiniz bir dinginlik, kapısını araladığımız bir huzur. Ev bazen her şey demektir. Ev bazen anılar demektir, ev bazen eskiye sadık kalmak, yeniyi kabul edemeyiş demektir. Her ne olursa olsun bu ortam bizi yansıtan bir farklılık demektir.

Pek çok kişi güzel dizayn edilmiş bir evde yaşamak ister. İçerisinde huzur bulduğumuz yaşam alanları hiç şüphesiz günlük hayatta enerjimizi yükseltmemize olanak sağlayacaktır. Evde geçirilen kaliteli zaman mutlu bireyler demektir. Ruhumuzu okşayan bir dekorasyon ile şekillendirilmiş bir evde yakaladığımız huzuru kolay kolay dışarda hiçbir ortamda yakalayamazsınız.

Son Trendlerin Yaşattığı Evler (1)

Ev dekorasyonu planlaması yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Ev dekorasyonu tamamen kişisel zevkler sonucunda oluşması gerekir. Dekorasyonda kullanılan renkler, stil, tarz, hepsi alan kullanıcılarının tercihleri ile şekillenir. Dekorasyon noktasında yalın çizgiler tercih edenler kadar, etnik, bohem, klasik tercih edenlerde oldukça fazladır.

Ev dekorasyonu konusunda karar vermeden önce kişisel tercihleriniz noktasında fikir sahibi olmalısınız. Unutmayın ki kendinizi bulamadığınız dekorasyonlar size yaşanılır alanlar sunmayacaktır. Komşunuzun evinde beğendiğiniz her hangi bir dekorasyon parçası sizin ev konusunda beklentilerinizi karşılamadığı sürece çokta bir anlam ifade etmeyecektir.

ev dekorasyon

Her yıl değişen ev trendleri yeni tasarımları evlerimize taşısa da ruhu olan bir ev için yapmanız gereken hislerinizi seçimlerinize yansıtmanızdır. Sadece trend olan bir ürünü yaşam alanlarınıza dahil etmek yerine kişisel zevklerinize hitap eden ürünleri yaşam alalarınıza yerleştirin. Bazen çok düşük bütçelerle yapmış olduğunuz dekorasyon tahmin ettiğinizden çok daha güzel sonuçlar doğurabilir. Önemli olan ihtiyaçlarınızla şekillenmiş alanlar yaratmaktır.

Öncelikle kendinizi iyi özümseyin. Bir evde ne arıyorsunuz? Ev dekorasyonu sizin için ne demek? Şıklık mı rahatlık mı? Bir evden beklentilerinizi doğru bir şekilde ortaya koyduğunuzda dekorasyonda başarı yakalamanız çok olasıdır.

Yüksek bütçelerle şık evler yapmak kadar düşük bütçelerle sıcacık yaşam alanları yaratmakta imkan dahilindedir. Mobilya dönüşümleri gerçekleştirebilir, ikinci el pazarlarından muhteşem tercihler yapabilir kısacası dokunaklı evlere imza atabilirsiniz. Unutmayın ki trend evler sadece son çıkan mobilya veya dekoratif ürünleri evinize dahil ederek yaratılmıyor. Her evin kendine has bir dokusu ve kokusu vardır, önemli olan bu tadı dekorasyonunuzda yakayabilmektir.

ev dekorasyon

3 Replies to “Son Trendlerin Yaşattığı Evler”

  1. Mor duvar kağıdı olan salon dekorasyonu harika! Çok güzel bir tasarım olmuş. Bu tarz bir duvar kağıdını oturma odası için düşünüyorum acaba böyle güzel durur mu?

  2. Bu tarz salon dekorasyonları için çok fazla büyük bütçelerede gerek yok, modern bir oturma grubu ve şık bir sehpa ile böyle salonlar oldukça rahat oluşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir