Yemek Odalarına Şıklık Ve Konfor Katan Yemek Masaları

Farklı yemek odası tasarımları sunduğu görsellik ile misafirlerin beğenisini toplarken, ev sahibine sağladığı işlevsellikle de uzun süreli rahat kullanım vaat ediyor. Yemek odası dekorasyonunda mekan algısının odak noktasına yerleşen yemek masası ise, şüphesiz özen gösterilmesi gereken konuların başında geliyor. Yemek odasının görkemli bir şıklığa sahip olması için mekandaki tüm öğelerle uyumlu ve aynı zamanda insanlara konfor sunan yemek masası modelleri tercih edilmelidir. Bunun için en uygun dokuya sahip olan doğal ahşap, yemek masası modellerinin de adeta baş tacı haline geliyor.

Yemek odası dekorasyonunda yalnızca yemek masası ve sandalyelere odaklanmadan farklı tasarımlarla da çok şık bir mekan yaratılabilir. Özellikle yemek öncesi misafirlerin birbirleri ile konforlu bir ortamda sohbet edebilmesine imkan tanıyan küçük oturma grupları yemek odasının daha konforlu bir “yaşam alanına” dönüşmesini sağlayacaktır. Yemek masası dekorasyonunda çiçek, şamdan ve doğal taşlar kullanarak beğeninin artmasını sağlayabilir, masasının üzerine ihtişamlı bir avize koyarak ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Yeni sezon yemek masası modellerinde yaygın olarak kullanılan berjer koltuklarla da son derece modern görünen farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Özellikle dikdörtgen yemek masası modellerinin kullanıldığı yemek odalarında masasının her iki ucuna yerleştireceğiniz berjer koltuklar, mekanın basmakalıp dizaynlardan sıyrılarak özgünlük kazanmasını sağlayacaktır.

One Reply to “Yemek Odalarına Şıklık Ve Konfor Katan Yemek Masaları”

  1. 70×140 ebatlarında olsaymış iyimiş renk ve kontras düzeni bence çok iyi, arka planı beyaza çalan mutfaklar için tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir