Dekorasyonda Renk Seçimleri

Ev dekorasyonları için seçtiğimiz rengin seçiminiz, psikolojinizi de etkilediğini biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Çünkü ev dekore ederken seçeceğimiz renkler, ruhsal durumumuza ve kişisel özelliklerimize hakkında ipuçları verir. Sizde evinizde kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız beğendiğiniz evinizdeki stillere uygun olacağını düşündüğümüz ve ilham alabileceğiniz bazı ev dekorasyon örnekleri ve   fikirleri vereceğiz. İlk örneğimiz, toprak ve ağacın rengi olan kahverengi ve bej renkleri kullanılmış. Oturma gurubu sandalye döşemeleri, masa ve duvar rengi ile uyumlu mekâna ayrı bir ferahlık katmış. Avize, koltuk minderlerinde ve koltuk üstlerinde örtü olarak kullanılan Krem rengi pelüş detayı mekâna sımsıcak bir hava katmış.

Beğendiğiniz ve kendinize yakın hissettiğiniz sitillerine uygulan olacağını düşündüğümüz bu ikinci  ev dekorasyonu örneğinde temel olarak temizlik, saflığı simgeleyen beyaz kullanılmış. Koltuk minderlerinde renk olarak kullanılan siyah ve griler gözü yormayan hafif bir kontrast oluşturmuş. Tabloyu andıran bu örnekte beyaz rengin dışında yeşil, gri ve kahve gibi olumlu duygular uyandıran diğer tüm renkler kararında kullanılması teskin edici ve rahatlatıcı bir hava yaratmış. Sıradaki üçüncü örneğimiz de ise mobilya, perde, duvar düzenlemelerinde bej rengi kullanılmış.  Zemin ve aksesuar olarak çerçevelerde kahverengi kullanılarak dekorasyon tamamlanmış. Koltuk döşemelerinde ise turuncu ve krem gibi bir birine zıt iki renk kullanılmış. Aynı şekilde yeşil krem ve kahve tonlarını kombinasyon olarak halı da kullanılması muazzam bir şıklık yaratmış.

Genellikle ev dekorasyonları açısından çok popüler bir ren kolan mavi koltuk takımı beyaz ve kahve tonları ile kombina edilmiş olan bu dekorasyon örneği İlk bakışta sakinlik, rahatlık, çağrıştırıyor. Duvar ve aksesuar olarak dengeyi temsil eden bir renk olan beyaz rengin kullanılması huzur ve sıcaklık hissi uyandırıyor. Siz de evinizi dekore etmeden önce kendinize yakın hissettiğiniz renkleri seçerek gerçek anlamda huzur bulacağınız alanlar yaratabilirsiniz.

dekorasyonda-renk-seçimleri (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir