Evde Dekorasyon Köşeleri

Bahardan çalınmış bir köşe ile bir aradayız. Evlerimizde özen gösterdiğimiz köşeler vardır, bazılarını sahipleniriz, bazılarını ise özel bir köşe olarak hazırlar ve oranın enin en gösterişli alanı olmasını isteriz. İşte bu tarz bir köşeye sahip olmak isteyenler için bir yazı hazırladık. Şık evler için şık köşe dekorasyonları hazırladık. Evinizin en azından bir tarafı tıpkı siz gibi olmalı diye düşündük. İşte o alan için bir örnek ile karşı karşıyayız. Pembe çiçekler ile bezenmiş bir köşe dekorasyonu bizi oldukça etkiledi. Tam anlamı ile mevsimi yaşatan perdeler ve şık bir oturma koltuğu baharı her mevsim evinde yaşamak isteyenler için oldukça şık bir seçenek. Bu ev dekorasyonu kelimenin tam anlamı ile iç açıcı.

Çok tatlı bir renk görüyoruz, arka planda duran dolapta ve onun üzerinde bir tamamlayıcı görevi gören, raflı ünitede oldukça şık bir tasarım bu köşe. Kitaplık olarak ve ev aksesuarlarının sergilendiği bir köşe olarak düşünülmüş olan bu alan ev dekorasyonu için iyi bir örnek. Renk geçişlerini fazlası ile beğendiğimiz bu ev dekorasyonu köşesi, kahverengi tonlarında kullanılmış olan koltuk ve yine o koltuğa takım olmuş olan puf ile birlikte renklerin birbiri ile uyumunun ev dekorasyonu için nasıl önemli olduğunu gösteriyor. Bizler bu uyumu bu köşe dekorasyonu il göz göze geldiğimiz her anda hissediyoruz. Başarılı! Yapılabilecek en iyi yorum ile ciddi anlamda başarılı bir köşe dekorasyonu.

Bu bir evin girişi de olabilir, bu temada uygulandığı gibi bir evin merdiven dibi de olabilir. İşte bu dekorasyonda zıt bir pembe tonu beyaz ile geçişler yapmış. Oldukça trend bir konsol yanında zebra desenli sandalye son derece asil bir görünüm sunuyor. Sehpa üzerinde kullanılan varaklı ayna köşe dekorasyonu için hayli özenli duruyor. Biraz abartılı olsa da bu ayna fazlası ile yakışmış gibi bu dekorasyon içerisine mavi çini işlemeli gibi vazo ve tabak sehpa üzerini hareketlendirmiş. Pembe beyaz ve siyah altın varaklar eşliğinde birbirleri ile geçişler halindeler.

Sade! Aslında söyleyecek bir söz yok buranın bir telefon köşesi olması da muhtemel gibi göndü bize sade bir sehpa ve yine onun yanı başında şık bir koltuk. Bu koltuk bu köşeye oldukça yakışmış. Hemen arkasında duran büyük saksı içerisinde ki çiçek ise alana renk katmış. Sehpa üzerinde duran avize ve yanındaki yapay masa çiçeği şık bir ev dekorasyonu görselliği oluşturuyor. Fazla söze gerek yok diyoruz ve bu ev dekorasyonu ile klasik tarzda bir salon köşesinin sade çizgeler ile tamamlandığını görüyoruz.

Burası çalışkan birine ait. Çalışma köşeleri ev dekorasyonları içerisinde son yıllarda en çok renk bulan öğelerden. Çünkü çalışma köşeleri zamanın gereksinimlerinin bir ev dekorasyonu için en önemli yansımalarından biri. Bu köşede ev dekorasyonu içerisinde bir çalışma masası olarak dizayn edilmiş modern malzemeler bir araya gelmiş. Ve hiçbir patlamaya yer vermeyen görselliği ile bu görüntü modern bir tarza imza atmış. Bu alana baktığımızda salonun ve evin diğer dekorasyon köşelerinin de aynı sadelik içerisinde olduğunu anlayabilmek hayli kolay. Modern ve sade bir ev dekorasyonu içerisinde yine aynı sadelik ile dekore edilmiş çalışma köşesi dekorasyonu ile bir aradaydık.

Bir çalışma köşesi daha! Bu sefer huzurun rengi yeşil odanın duvarlarına hakim olmuş. Bu huzur renginin geçişlerinde iddiasız tonlar ve beyaz kullanılmış. Natürel bir ahşaptan oluşan çalışma masası ve onun sandalyesi hem görsel anlamda şık, hem de modern bir temanın oldukça özel, sıradan gibi görünen ama hayli dolu dolu olan bir dekorasyon örneği ile karşı karşıyayız. Sıradanlıktan uzaklaşmış olan köşelere hayranlığımızı siz takipçilerimiz fazlası ile bilirler. Fakat bu çalışma köşesi bunun tam anlamı ile farklı bir açıdan yakalamış. Her şey sıradan fakat bu alanda yaşam olduğunu hissediyoruz.

köşe dekorasyonu örneği

 

One Reply to “Evde Dekorasyon Köşeleri”

  1. Köşe dekorasyonu evde en çok uyguladığım şey, ben de köşlerden dekorasyon noktasında vurucu olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir