Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evinize ya da iş yerinize halı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Halınızı seçerken dikkat edilmesi gereken temel husus, evinizde dekorasyon için kullandığınız mobilya, perdele ve duvar boyasının renkleri ile uyumlu olmasıdır. Kullandığınız mobilyalarınızın örneğimizde olduğu gibi koyu renkli ise halı seçimindeki tercihiniz kesinlikle açık ve koyu renklerin bir arada kullanıldığı bir halıdan yana olmalıdır. Seçtiğiniz halının gözü yormaması için bu zıt durumu daima dikkate almak gerekir. 2014 halı çeşitleri bu bağlamda renk model ve kalite yönünden ayağınızı yerden kesecek türden.

Sezona damgasını vuracak olan, 2014 halı modelleri gerçekten çok güzel Evinizdeki eski halılarınızdan sıkıldıysanız ya da yeni ev dekore edecekseniz 2014 halıları adlı galerimize mutlaka bakmanızı tavsiye ediyoruz. Birbirinden güzel motifleri ile krem renkli yünlü halı modeli   çok hoş duruyor. Evinize çok yakışacak olan bu halılar son zamanlarda oldukça sık tercih edilen halı modelleri haline geldi. Özellikle oturma odaları ve küçük salonlar için 2014 halı çeşitleri arasında yer olan bu model şık bir seçim olacaktır.

Dekorasyon aksesuarlarının olmazsa olmazı olan halılar mekânların ya da çok aydınlık olmasına sebep olmaktadırlar. Bu yüzden halı seçimi yaparken edilmesi gereken bir takımlar hususlar vardır. Halının büyüklüğü küçüklüğü rast gele almak yerine odanızın alanına uygun ebatlarda halı seçimi yapılmalıdır. Büyük bir alana sahipseniz 2014 halı modelleri arasında yer alan bu geometrik şekillerden oluşan renkli halı modelleri ile çok daha aydınlık ve sıcak bir mekâna sahip olabilirsiniz. Tabi aldığınız halının mobilyalarınızla uyumu da oldukça önemli. Halınızın rengi mobilyalardan daha açık olmalı ve ortamı daha aydınlık ve ferah göstermesini istiyorsanız 2014 halıları içinde yer alan ve açık renk duvar renkleri ve ahşap mobilyalar ile uyumlu olacağını düşündüğümüz bu kavuniçi tonlarındaki uzun tüylü yumuşacık bu model sizin için çok doğru bir tercih olacaktır.

halı-seçerken-nelere-dikkat-etmeliyiz (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir