2014 Trendleri ile Mutfak Perdeleri

Mutfağa doğru yaklaşan adımlar. Evin hanımı elini pencereye uzatıyor ve mutfak perdesi gün boyu karanlığı bekleyeceği köşeye doğru çekiliyor. Gün için ummalı bir hazırlık başlıyor! 2014 trendleri ile mutfak perdeleri Evde Son Trend okuyucuları ile bu hafta boyunca hazırladığımız yazı serimiz ile birlikte oldu. Bugün yine sizlere 2014 mutfak perdesi modelleri hazırladık. 2014 yılında mutfaklarınıza eşsiz bir güzellik katacak olan seçimler yaparak şık mutfak perdeleri tercihleriniz arasında yer almalı. Bu yıl oldukça farklı mutfak perdesi modelleri seçenekleri mevcut. Stor perdeler, jaluzi perdeler, tül perdeler, kareli mutfak perdeleri, desenli mutfak perdeleri bu yıl mutfaklarınıza renk katacak.

Hangi mutfağa hangi mutfak perdesi?

Casual, retro ve country tarzı bir mutfağınız varsa tercihiniz mutlaka romantik tüllerden yana olmalıdır. Vintage tarzı mutfak dekorasyonlarının yer aldığı evlerde dantellerden romantik tüllerin yer aldığı mutfak perdeleri daha uygun olacaktır. Evin genel atmosferine uygun tül mutfak perdeleri tercihleriniz arasında yer almalıdır. Salkımlı saçaklı tüllerin pencere etrafında dolandırıldığı mutfak perdesi modelleri tüllerle büyük uyum sağlayacaktır. 2014 mutfak perde modelleri içerisinde aradığınız bir model yok mu? O zaman hemen bir perdeciye gidiyorsunuz! Mutfak dolaplarınızla mutfak masanızla uyumlu olan bir perde tülü seçiyorsunuz. Seçimizi tül perdelerden yana ise fon perdelerin de mutfak perdeleri ile bir arada kullanılabileceğini unutmayın. Hatta mutfak dolaplarınızın daha soft renginde bir mutfak fon perdesi oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Modern bir mutfak için mutfak perdesi seçimi!

Mutfak perdeleri seçerken modern mutfaklar için seçeneklerin oldukça fazla olduğunun altını çiziyoruz. Mutfak perdeleri ailesinin en çok kullanılan iki üyesi modern mutfaklara adeta hizmet ediyor. Bu iki tür, stor mutfak perdeleri ve jaluzi mutfak perdeleri. Stor mutfak perdeleri renk renk stor mutfak perdesi kumaşları ile farklı mutfak dekorasyonları için uyum içinde görüntü sunuyor. Sizlerde seçiminizi storlardan yana kullanmak istiyorsanız mutfağınıza uygun storları seçmek için geniş bir yelpazenin sizlerle olacağını belirtmeliyiz. Ayrıca storların mutfaklarda kolay bir kullanım yarattığının da altını çizmekte fayda görüyoruz.  Ve jaluziler! Jaluzi dokusu itibari ile mutfak dekorasyonu ile uyum içerisinde olan bir mutfak perdesi seçeneğidir. Hasır ve ahşap görünümlü jaluzilerin yer aldığı mutfak perdesi modelleri oldukça popüler. Çok fazla tutulan bu mutfak perdeleri şehir evlerinin mutfakları için kullanımı ön planda.

Çiçekli ve desenli mutfak perdeleri zamansızlığını hala koruyor!

Bazı şeyler çok sevilir ve diğerlerinden daha çok zamana tutunurlar. Zamansızlığını koruyan bu öğeler arasında desenli ve çiçekli mutfak perdeleri de yer alıyor. Mutfak perdeleri tasarlanıyorken ketenlerin çiçekler ile buluştuğu mutfak perde tasarımları her daim ön planda oldu. Bazen çiçek desenli kumaşlar biye olarak kullanıldı, bazen de bu kumaşlar ketenleri kendilerine aksesuar yaptılar. Ama her halde desenlerin ketenler ile buluşmasına mutfaklarda tanıklık ettik. Mutfak perde modelleri içerisinde 2014 mutfak perde modelleri de ketenleri davetkar görüntüleri ile evlere konuk edecek.

Kareli kumaşlar, piti kareler, mutfak perdesi modelleri yine kareleri unutmuyor!

Hani pikniklerde ortaya şöyle bir serilen kareli piknik örtüleri vardır, işte onların mutfaklarda perde oluş hikayesi yıllardır vintage mutfakların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Anneannelerimizin sandıklarında benzerleri mutlaka yer alacak olan kareli mutfak perdeleri 2014 yılı içinde biz buradayız diyorlar. 2014 mutfak perdesi modelleri modernliğin gölgesinde kalarak kareli mutfak perdelerini unutmuyor.

2014 mutfak perdesi fiyatları;

Mutfak perdesi fiyatları 2014 yılında storlar, tüller, jaluziler, fonlar olarak ayrılıyor. Gelin şimdi sınıflandırılmış bir şekilde mutfak perdesi fiyatlarını inceleyelim.

Jaluzi mutfak perdesi fiyatları; ahşap formunda olan hasır formda olan jaluzilerin fiyat aralığı oldukça geniş. Metre üzerine fiyatlandırılan jaluziler, 15 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedirler. Ortalama metresi 30 TL’ye mutfağınıza uygun bir jaluzi siparişi rahatlıkla verebilirsiniz. Ayrıca internet sitelerinden de rahatlıkla bu tarz perdelerin siparişlerini verebilirsiniz. Önemli olan mutfak pencereniz için tasarlatacağınız mutfak perdesinin ölçüsünü kendi başınıza doğru alabilmelisiniz.

Stor mutfak perdesi fiyatları; renkleri, parlaklıkları değişik seçimlere hizmet veren stor perdeler, kumaşının çeşidine ve etek kesiminin şekline göre fiyatlandırılmaktadırlar. Stor perdelerin fiyat seçenekleri yine jaluziler gibi 15 TL ile 180 TL aralığında olabilmektedirler. Özellikle storların kumaşlarının kalitesi arttıkça fiyatları da artış göstermektedir. Pek çok internet sitesinde satışı olan stor perdelere buralardan alarak sahip olabileceğiniz gibi herhangi bir perdeciden de sahip olabilmeniz mümkündür. Neyi istediğinize ve nasıl bir tasarım hayal ettiğinize karar verin ve doğru perdeyi mutfağınıza uygulatın.

Tül mutfak perdesi fiyatları; tüllerin fiyatları genellikle her yerde aynı oluyor. 10 TL gibi düşük fiyatlara tül perde fiyatları mevcut olmakla birlikte aynı zamanda 80 TL civarı fiyatlara tül perde seçenekleri de mevcut olmaktadır. Tül perde tasarlatıyorken, perdenizi tek pile mi çift pile mi yaptıracağınız oldukça önemlidir. Diğer bir şekilde az pile veya sık pile olması perdenin fiyatı üzerinde oldukça etkili oluyor. Nitekim perdeye kullanılacak tül miktarı fiyatı etkiliyor. Ve bu şekilde perde fiyatı toplamda artış gösteriyor. Bizler mutfaklarda çok sık pile tüllerin kullanılmasından yana değiliz. Nitekim bu şekilde tasarlanan tüller ışığın gelişine engel olduğu için mutfaklarda kasvetli bir görüntü oluşabilmektedir. Sonuç olarak tül metre fiyatı 25 ile 40 TL arasında rahatlıkla şık bir tül mutfak perdesi sahibi olabilirsiniz.

Mutfak perdesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

İlk olarak renk! Hangi rengin mutfağınıza uygun olacağını kararını vermelisiniz. Mutfak dolaplarınız ve mutfak masanızın rengi seçimizde ki uyum üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Mutfak pencereni nasıl bir manzaraya bakıyor? Mutfak camınızın baktığı çerçeve oldukça önemlidir. Mutfağınız eğer bir başka pencereye bakıyor ise mutfağınızı açıkta bırakacak bir perde seçiminden rahatlığınız açısından kaçınmalısınız.

Stor mu istiyorsunuz, jaluzi mi, tül mü? Kısacası mutfağınızda modern bir tema mı taşımak istiyorsunuz yoksa mutfağınızda klasik bir hava mı hakim olsun istiyorsunuz. Mutfak perdesi seçerken modern seçimler sizleri stor ve jaluziye yaklaştırırken, klasik seçimler sizleri tüllere, dantellere, karelilere yaklaştıracaktır.

Ve mutfak perdeleri 2014 trendleri konulu yazımız ile sizlerle olduk. Bizler bu yazımızda 2014 yılı içerisinde mutfak perdelerinden sıkılan bayanlar için seçimlerinde göz önünde bulundurmaları gereken unsurları paylaştık. Şık bir mutfak perdesi mutfağınızda oldukça asil bir atmosfer yaratacaktır unutmayın. Mutfaklar mobilya yönü ile fakir alanlardır. Bu nedenle mutfağınızda eğer dikkat çekici bir görüntü yakalamak istiyorsanız bunun en önemli yolu perdeden geçmektedir. Yıl 2014 ve mutfağınız bir değişikliğe ihtiyaç duyuyor. Bu değişikliği perdeden yana yapmak sizin için hem daha makul fiyatlara mal olacaktır hem de küçük bir değişiklik ile büyük bir ambiyans yakalamış olacaksınız. Biraz modern, biraz klasik, biraz zamansız, eski veya yeni 2014 yılında mutfaklarınızda kullanmayı düşüneceğiniz mutfak perdesi modelleri Evde Son Trend seçimleri ile sizlerle oluyor. Mutfak perdesi modelleri içinden kendinize en yakın model 2014 mutfak perdeniz için fikir oluşturabilir düşüncesindeyiz. Yeni yazı dizilerimizde görüşmek üzere…

2014-trendleri-mutfak-perdesi-modelleri-mutfak-perdeleri(22)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir