Masalsı evlere bir türlü veda edemiyoruz! Bir yanımız renkleri çağırıyor bir yanımız mevsimleri. Evde Son Trend gördüğünüzde yüzünüzde gülücükler oluşturacak evleri sunmak için yine masalsı evlerde yolculuk yapıyor. Renkleri birbiri ile harmanlıyoruz, o da yetmiyor aksesuarlarla mevsimleri yaşıyoruz. Hayat dolu evlere bir bir bakıyoruz ve hayranlığımızı size ulaştırmak için koca koşturmaca içine giriyoruz. Dirseklerinizi masanın üzerine koyup da başınızı iki elinizin arasına alıp hayranlıkla izlediğiniz görselleri bulup, size ulaştırmadan bir türlü rahat edemiyoruz. İçimizde ki kıpır kıpır dekorasyon aşkı sizin için özel ve özenli yazılar hazırlayarak azda olsa diniyor. Bugün ki evlerimiz hakkında neler söyleyeceğiz pek bilmiyoruz ama şunu biliyoruz ki, bir Evde Son Trend klasiğine daha hazır olun.

Aman Tanrım! Güneşin parçalarının bir gün yer yüzüne ineceğini biliyorduk ama bu evde böylesine bir dekorasyona erken konu olacağını düşünmemiştik. Sarı gözlerinizi kısarak bakacağınız görselliği ile evi adeta ışıklandırmış. Beyaz ile yakalamış olduğu uyum ise ev dekorasyonu için hatırlardan uzun süre çıkmayacak bir salon tasarımı olmuş.

Arka tarafa ufak bir mutfak saklanmış sanki! Amerikan tarzı olarak adlandırılan bu ev dekorasyonu için her şey şık ve yerli yerinde kullanılmış diyebiliriz. Bu tarz ev dekorasyonları için sahiplik yapan evlerde tek bir ilke vardır ki o da rahatlık! Konforun en üst seviyede tutulduğu kolay kullanılabilir bu ev tasarımları gerek oturma grubu mobilyaları ile gerek yemek masaları ile gerekse mutfak modeli ile bütün içerisinde bir uyum yakalamak zorundadır.  Bu salon dekorasyonu için bunu başarabilmiş demek doğru bir yorum olacaktır.

Farklılıklardan hoşlanan bir ev sahibimiz olduğunu ilk bakışta dahi anlıyoruz. Evin dekorasyonu oldukça özel bir tema üzerine kurulmuş, çok az salon dekorasyonu içerinde görebileceğini koltuk takımı bu eve fazlası ile oturmuş durumda. Yerleri süpüren sade beyaz tüller, yerde  kullanılmış pembenin en pastel tonlarından biri ile uyum içerisinde. Sevimli ve biraz küstah havası bu evi diğer ev dekorasyonlarından ayırıyor detaylarda yakaladığı farklılıklar bu ev dekorasyonu için en önemli tema olmuş. Aslında ne kadar çok gibi görünen az şey kullanıldığı görsele dikkatle bakınca anlaşılıyor.

Hani ilkokul çantamızın bir gözünde haftanın bir günü taşıdığımız pastel boyalar vardır. Beyaz resim defterimizin üzerine her dokundurduğumuzda her birinden bu salona konu olabilecek renkler çıkar. Çimen yeşili perdelerde göz dolduruyor. Morun en süslü tonu tekli koltuklarda hakimiyet sürüyor,  detaylarda kullanılmış gibi görünen turuncu ise bu salon dekorasyonu için göz kırpan renklerden biri olmuş. Ev aksesuarları arasında bir ev dekorasyonu için vazgeçilmez olan tablolar, bu salon dekorasyonu içerisinde modern bir bakış açısı ile yer bulmuş. Bir bu salonun renklerini çok sevdik, kapısından içeri girdiğimizde bize muzip bir gülümseme sunan bir ev dekorasyonu bu!

Ve onu en sona sakladık! Ona dair söylenecek çok sözümüz var. Dilimiz döndüğünce ne kadar özel bir stile sahip olduğunu anlatmaya çalışacağız. Yarı sandalye yarı koltuk tarzında tasarlanmış berjerler, bir ressamın elinden çıkabilmiş olan asil renkleri ile salon dekorasyonu için asırla öncesine bir yolculuk hazırlıyor. Bu kadar göz alıcı berjerlerin son derece sade ve krem tonlarında bir kanepe ile tamamlanmış olması, aşırıya kaçmamanın en güzel örneğini sunuyor bu koltuk takımı ile bize. Tam karşıda duran ve bir çay fincanının konu olduğu tablo ev dekorasyonu temasını İngiliz tarzı ile bütünleyerek, her an elinde bir servis tabağı ile içeri giren bir kadının beş çayı saatini hatırlatır bir imada bulunuyor. Köşelerde saklanmış tatlı bir yeşil ise baharı bu eve davet etmiş. Bu ev dekorasyonu yaşayan canlı dekorlara da  sahne oluyor, dalları sanki bir masal gibi uzanmış ağaç bu dekorasyon içerisinde bize masallar fısıldadı. Biz bu evi çok sevdik, ona dair özel duygularımız var. Evde Son Trend onu en özel tasarımları arasına çoktan aldı bile ya siz?

2 Replies to “Bu Ev Dekorasyonları Bize Masallar Fısıldadı Renkler ve Mevsimler Aynı Salonlara Konuktu”

  1. O sarı kanepe nasıl birşey! Sarı kanepe dekorasyon için bu kadar şık olabilir mi bilmiyorum, ama ilk defa sarıyı dekorasyon için bu kadar beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir