Üzerine Güneş Düşmeyen Bir Renk Ev Dekorasyonu İçin Beyaz İle Birlikteyiz

Beyaz bir düşü evinizin dekorasyonuna katmaya geldik. Hani bazen Evde Son Trend renk renk gezer ya bugün bu gezginliğimiz beyaz ev dekorasyonu için. Güneş düşmemiş tek renk o! Beyaz masumluğu simgeledi yıllardır. Beyaz özel oldu hep diğerleri arasında. Üzerine konulan her şeyi daha özenli gösterdi. Elinin değdiği her yer aydınlandı. Beyaz ev dekorasyonları iç açıcı görüntüleri ile hep kabul gördüler. Bazı evlerde tek hakim renkti beyaz. Halısında, perdesine, koltuk takımından yemek masasına varana kadar her yer beyazdır bazı evlerde. Düşler ülkesini evine yansıtmak isteyen tüm dekorasyon tutkunları beyaza ev dekorasyonu söz konusu olunca hep zayıf kaldılar. Egemenliği azda olsa ona teslim ederek biraz tüm renkleri arka plana attılar. Şimdi beyazın tartışmasız bir hükümdarlığa sahip olduğu evlere konuk olacağız tek tek! Beyaza dair söyleyecek sözlerimiz var bugün.

Bu salonda kimsenin ayaklarını uzatmaya pek ihtiyacı yok gibi görünüyor. Sade tek kişilik koltuklardan oluşan beyaz koltuk takımı zarif tasarımı ile dikkat çekiyor. Çok az kişinim salonunda bulunabilecek gösterişli bir şömine ise bu salona bir şato edası katmış. Öyle ki özel heykel tıraşın elinden çıkma bir sanat eseri gibi duruyor. Bu dekor eşliğinde salonda kullanılan kırık beyaz tema aşırının kapı dışarı edildiği bir atmosfer yaratmış.

Ah işte biz bunu sevdik. Country tarzı beyaz bir kanepe, bir tarafına yığılmış kitaplar ile okuyan bir salon temasına hizmet ediyor. Bunu yaparken tam tepesinden bakan okuma lambası ise bu savımıza bir kanıt oluşturuyor. Ve sıra geldi ona, o bizim aklımızı adeta başımızdan aldı. Üstü hasır kaplamalı orta sehpa kırmızı gülümseyişi ile içimize doldu. Bu salon dekorasyonu her yönü ile tas tamam bizim için. her detay ayrı ayrı aynı bütünü oluşturmak için çaba göstermiş. Hasırları çok sevdik, kırmızı her zaman ki cazibesini yine akıllılıkla kullanmış, ama bu sefer ki dozunda tutum bizden koca bir beğeni aldı. Hadi siz şöyle bir uzanın yan taraftaki kitapları karıştırmaya başlayın biz şimdi başka bir salona konuğuz.

Evet nerede böyle büyük bir salon dediğinizi duyar gibiyiz. Farkındayız boyutları biraz aşıyoruz ama bilmelisiniz ki, bu salonlara sahip birleri de var, onlar salonlarının sefasını sürerken bizim gözümüzde dekorasyonlarında tabi ki! İşte eşsiz bir manzaranın eşliğinde bunun keyfini çıkaran bir salon. Tam ortaya yerleştirilmiş eski bir ahşabın şık görüntüsü, bizi adeta büyüledi. Krem rengi köşe koltuğu ise üzerinde ki çok sayıda yastık ile ortamı biraz hareketlendiriyor.

Güneş tam karşımızda duvara bir dekor olarak yerleşmiş. Bu dekor koltuk takımı üzerinde baharı yansıtırcasına yer yer kullanılmış yeşiller ile doğayı eve getiren bir dekorasyon oluşturmuş. Ev dekorasyonu söz konusu olduğu vakit en büyük ilham kaynağımız olan doğa yine iş başında! Simetrik bir durum söz konusu bu evin dekorasyonunda. Bu simetrik durum koyu yeşil lambaların kanepenin iki yanında kullanılması ile oldukça baskın duruma geçmiş. Orta sehpada kullanılan cam detaylar ise ev dekorasyonunu krem, yeşil  ve cam teması ile buluşturuyor.

Bu evde de hayat var. Köşe koltuğunu çok beğendik. Üzerinde ve perdelerde  kullanılan su yeşili temaları beyazın içerisine biraz krem katılmış renk ile birlikte bizleri sofistike bir tarza götürüyor. Ahşap yine yapacağını yapmış, eğer bir ev dekorasyonuna sıcaklık katmak istiyorsanız, ahşabın önünde diz çökmeye hazır olun. Sade tarzının ev aksesuarları ve su yeşili detayları ile tamamlamış bir salona konuk olduk.

One Reply to “Üzerine Güneş Düşmeyen Bir Renk Ev Dekorasyonu İçin Beyaz İle Birlikteyiz”

  1. Ne olursa olsun dekorasyon beyaz olsun, beyaz ev dekorasyonları için adeta deliriyorum. Evimin her tarafında beyaz kullanabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir