Eve Giden Hızlı Adımlar İçin Salon Dekorasyonları

Zamanın kıyısından hayatı izlerken en rahat ettiğimiz alandır evimiz. İş çıkışlarında caddelerden ilerleyen hızlı adımlar hep bu huzur ortamına doğru atılan adımlardır. Daha hızlı ilerlememize neden olan büyük bir bağ vardır evimiz ile aramızda, sanki hayatın tüm gerginliği orada son bulacakmış gibi masum bir hissiyat üzerimizde.  Koşarak geldiniz evinizin kapısını açtınız ve tamda istediğiniz tarzda dekore edilmiş bir salonla karşı karşıyasınız. Oldukça büyük bir haz olsa gerek. Evde Son Trend bugün tam karanlık çökerken evlerine hızlı adımlarla koşmak isteyenler için salon dekorasyonları hazırladı. Tarzınızı yansıtacak alanlar bunlar. Sizin huzur dolu akşamlara imza atacağınız alanlar bunlar. İşte bu yüzden yazımızı ve görsellerimizi bütün dikkatinizle incelemenizi istiyoruz. Kim bilir belki de evinizde yapmak istediğiniz değişim buradadır.

Oldukça şık ve sıcak bir salon dekorasyonu. Mutfak ve salon bar şeklinde bir pencere ile birleştirilmiş. Oldukça şık duran bu pencere önünde bar sandalyeleri gibi fonksiyonel sandalyeler yerleştirilmiş. Renkler oldukça asil bir birliktelik içerisinde, salon dekorasyonu için tercih edilmiş olan aydınlatmalara ise bayıldığımızı belirtmeliyiz. Son derece şık olan bu salon aydınlatmaları farklı tarzları ile fazlası ile dikkat çekici. Evin bir köşesinde kullanılmış olan nar rengindeki avize çok şık bir ev aksesuarı olmuş. Turuncu renginde kullanılan köşe koltuğu ise oldukça modern ve aynı zamanda da sıcak bir ortam için tema oluşturmuş. Pencerelerde perde yerine daha modern bir tarza sahip olan mekanizmalı hasırlar kullanılmış oldukça sade bir orta sehpa ise salon dekorasyonu için doğru bir seçim olmuş.  Tahta koltuk çiçek desenli minderleri ile oluşturduğu sevimli havayı dekorasyona fazlası ile yansıtmış. İnce beyaz çiçeklerin işlendiği tahta pano ise ben buradayım der gibi duruyor, oldukça başarılı bulduğumuz bir dekorasyon örneğiydi, bu salon dekorasyonu.

Her taraf beyaz, duvarlar beyaz yerler beyaz  ve bom boş pencereler. Tavanda modern tarzda gömülü aydınlatmalar. Oldukça sade birbirinden uzak eşyalar ile tasarlanmış, farklı bir salon dekorasyonu. Bir köşede renkli taşlar kullanılarak tasarlanmış olan şömine ve onun önünde adeta oturulması için yapılmış boylu boyunca bir basamak yine farklı bir salon dekorasyonu ile karşı karşıyayız. Oldukça tek düze renklerin hakim olduğu bu dekorasyon renkli yastıklar ile süslenmiş hasır koltuklar ile kendini göstermiş. Kırmızı değişik alanlardan ben buradayım diye çığlık atıyor adeta ama bu çığlık kulakları çok da yormayan bir çığlık. Orta sehpa birçok posta çekmecesini andıran şekli ile sıradanlıktan sıyrılmış.

Burası da ne böyle, kapıdan bir geyşa çıkacak gibi hissediyoruz kendimizi. Bu sefer salonun dekorasyonunu eşyalar değil salonun kendi içerisinde bulunan farklılıklar belirlemiş. Bu salon dekorasyonu ile göz göze geldiğimiz ilk anda sadece ve sadece gözlerimizi kapıya dikiyoruz. Orijinal bir tablo gibi işlenmiş olan kapı son derece şık. İki kuş kapının iki yanında görkemli bir şekilde nöbet tutuyor adeta. Hal böyle olunca beyaz koltukla bu canlı atmosferi bozmamak için evin farklı köşelerine gizlenmişler adeta. Dekorasyon farklı temaları ile şüphesiz hiç durmadan sizleri şaşırtıyor. İşte bu şaşkınlık bu evde de fazlası ile kendini hissettiriyor. Salonun ortasında boylu boyunca uzanmış olan cam masa ise fazlalık olarak görünmemek için saydam rengi ile şık kapının görkemini kapatmamış.

Söze pencerelerden asılmış olan hatta pencerelerin iki yanında nöbet tutan kırmızı perdeler ile başlamak istiyoruz.  Gri ile uyumu tartışmasız olan kırmızı gene aynı mutlu birlikteliği bu salon dekorasyonunda da gösteriyor. Oldukça asil ve oldukça sade bir şıklıkla beraberiz. Salon dekorasyonu pencere önüne yerleştirilmiş beyaz koltuklar ile devam ediyor. İki koltuğun arasına yerleştirilmiş olan bira saksı biraz sehpa tarzındaki obje ise şık bir ev aksesuarı olmuş. Gri kanepe şüphesiz bu salon dekorasyonu için baş rol oyuncusu ama onun arkasında bulunan duvar resmi ise dekorasyonun en dikkat çeken ayrıntılarından biri. Bizler bu salonu beğendik özellikle ortada kullanılan cam sehpa salona oldukça casual bir ifade katmış.

Bu sefer gözlerimiz yoruldu, nereye bakacağımızı şaşırdık kaldık. Bir çok star var bu salon dekorasyonu temasında. Koltuk, kanepe başlı başına birer star kullanılan diğer eşyalarında kendini gösteren ev aksesuarları arasından seçilmiş olması bu salon dekorasyonunu bir karmaşa düşürmüş. Ama bu tarz salon dekorasyonları son yıllarda fazlası ile tercih ediliyor. Özellikle hareketli alanlardan hoşlanan dekorasyon severler böyle salonları çok fazla tercih ediyorlar.

salon-dekorasyonu-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir