İçimizi Kıpır Kıpır Eden Oturma Odası Dekorasyonları

Hani bazen içimizin kıpır kıpır olduğu günler vardır ya; yataktan adeta koşarcasına kalkarız, işte Evde Son Trend için öyle bir gün yaşanıyor. Yüzümüzde ufak bir kız çocuğunun muzip gülümsemesi ile birlikte mutlu bir güne merhaba dedik. İşin sırrı birazda sizin için seçtiğimiz cıvıl cıvıl salon dekorasyonlarında saklı diyebiliriz. Bugün salonunuz bir karnaval alanına dönebilecek salon dekorasyonları ile tanışıyor. Hepsi birbirinden şık, sevimli ve heyecan verici olan bu salon dekorasyonları, renkli koltukları, bir çocuk masalından çalınmış tonları ile bizi bugün mest etti. Sıradanlık benim tarzım değil! Evimde sakin dokunuşlar istemiyorum diyorsanız bu yazı sizin için. Evde Son Trend’in bugün sizler için seçmiş olduğu oturma odası dekorasyonları içleri kıpır kıpır hayranlarını coşturacak.

Sade bir cam, öyle ki bir perde kullanmak dahi tercih edilmemiş. Pencere önü sıra ile ev aksesuarları kullanılarak dekore edilmiş. Oldukça şık bir tasarım olan kanepe salon için ayrı bir hava katmış. Bir bütünü temsil eden fakat ayrılabilir parçalardan oluşan bu kanepe son derece şık bir temada kullanılmış. Pembe bu salonun en hakim rengi! Ayaklı avize, pembe koltuk, pembe halı hepsinde bu renk baskın bir şekilde hakim olmuş. Renklerle bir farklılık yaratabilmek için ise sarı bir puf kullanılmış. Ortada kullanılan cam sehpa ise salonun genel teması ile bir uyum içerisinde. Ama itiraf etmeliyiz ki bir bu salonda en çok cam kenarında kullanılmış olan dekoratif tabloyu beğendik.

Dilimize bir C. Erçetin şarkısı olan ‘’Bahar’’ dolanmadı değil bu salon dekorasyonu ile karşı karşıya kaldığımızda. Şüphesiz sizde bu bahar temasını sonbaharın şu en belirgin günlerinde özlemle içinizde hissettiniz. Kanepelerin ve dekorasyonun temel rengini oldukça beğendiğimizi söylemek istiyoruz. Hatta bizim sevdalandığımız salonlar vardır, takipçilerimiz oldukça iyi bilir bu salonu da onlar arasına katmamak için hiçbir neden göremiyoruz. Pastel pembe azcık mora çalan tonu ile koltuk takımı üzerinde son derece şık durmuş. Detaylarda kullanılmış olan mavi ise son derece hoş bir birliktelik sunmuş. Orta sehpalarımız oldukça değişik. Tahta ve cam birlikteliği ile bizi karşılayan bu sehpalar, salonda hakim olan bahar temasına son derece uygun olmuş. İki orta sehpa kullanılması ise fonksiyonellik olarak oldukça doğru bir karar.

Zarif ve farklı! Bu oturma odası dekorasyonu kelimenin tam anlamı ile özenilmiş. Her detayında alışık olduğumuzun dışında bir izlenime sahip olan bu salon dekorasyonu  renklerinin uyumu ve bu renklerin birbirlerine geçişi ile tam bir başarı örneği. Duvarlarda duman rengi, koltuklarda mavi hakim. Tam karşımızda duran ve renkli yastıklarla hareket kazandırılmış olan kanepe ise açık gri tonu ile bizi sarmaladı. Bir kenarda genel temaya klasik bir dokunuş sunan altın varaklı berjer ise salonun dekorasyonu için söylenecek sözlere bir yenisini daha ekliyor, tarzlar arasında ki geçişte bu berjer sayesinde oldukça başarılı olmuş. Orta sehpa ve karşı duvarda asılı olan üç adet dekoratif resim tam bir uyum içerisinde. Başarı dolu bir salon dekorasyonu izledik diyebiliriz.

Her ne kadar cesaret istese de biz sarıyı bir ev dekorasyonu için oldukça beğeniyoruz. Yine göz alıcı bir dekorasyon temasını göz alıcı bir tonu ile gerçekleştirmiş. Azcık yeşil katılmış sarı ile son derece şık bir oturma odasına bakıyoruz. Ancak ve ancak zarif bir kadın elinden çıkmış olabilecek olan bu salon dekorasyonu şık bir tema ile karşımızda. Yeşil dalların hareketlendirdiği kanepe son derece özel görünüyor. Tekli sarı berjer ise tam anlamı ile bu dekorasyonun en uyumlu parçalarından biri. Peki ya perdeler işte onlar için gülümseyen birkaç cümle söylemek istiyoruz. Bu salon sizinle bir bütün olmuş, bütün doğru tercihler bize sonbaharı hatırlatan bu salonda birleşmiş. Ekim ayının tam ortalarına yaklaşırken evinizde böyle bir tema yakalamaya ne dersiniz?

Beyaz bir kanepe ve diğer tüm detaylar onun üzerinde patlıyor. Beyaz zemin üzerinde baskın renklerin kullanılarak hazırlandığı salon dekorasyonları arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Fakat bu sefer bir çizgi film karesine bakıyormuş gibi hissettiğimizi de ayrıca söylemek istiyoruz. Duvara sade bir şekilde monte edilmiş olan raflar ve bunların son derece şık ev aksesuarları ile donatılmış olması oturma odası dekorasyonu için en özel dokunuşlardan biri olmuş. Oldukça şık duran yeşil puflarında hem orta sehpa hem de puf olarak kullanılabilmesi son derece sıcak bir tema oluşturmuş.

oturma-odası-dekorasyonu-1

2 Yorum “İçimizi Kıpır Kıpır Eden Oturma Odası Dekorasyonları”

  1. Bayıldım tek kelime ile bayıldım, salon dekorasyonu ile yakında ilgiliyim bu ev dekorasyonları hepsi birbirinden güzel, özellikle dekorasyon renkleri çok hoş, çok sevdim hepsini, çok güzel tercihler olmuş tebrikler.

  2. Limon sarısı koltuklu dekorasyon tam benlik, özellikle yaz mevsimi için tam da şu sıralar yapmayı düşündüğüm bir dekorasyon diyebilirim. Bunu deneyeceğim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir