Esrarengiz Bir Alan, Çatı Katı Dekorasyonları

Bazen sırlar saklanır orada bazen yaşanmışlıkları bitmiş eşyalar, her ne olursa olsun tavan arasının gizemli bir tarafı vardır, bu gizemli yanı onu sıradan bir ev odası olmaktan uzaklaştırır, işte bu yüzden midir bilinmez çatı katı daireler bazıları için bir tutkudur. Evde Son Trend olarak çatı daireleri bizim için özel ve farklı bir yere sahip diyebiliyoruz. Anlamlı alanlara olan bağlılığımızı bilmeyen takipçilerimiz yoktur. Bizler kişilik sahibi alanlar diyerek çıktık yola, ve bulunduğumuz noktada hala aynı şeyleri söylüyoruz. Çatı katı daireleri için özel bir yazı hazırladık. Yazımız birbirinden özel dekore edilmiş olan çatı katları üzerine. Zaten oldukça esrarengiz bir havaya sahip olan çatı daireleri şık dekore edilerek daha da hoş bir havaya bürünmüş.

Çatı dairesi camlarla kaplanarak oldukça ferah ve doğa ile iç içe bir atmosfere kavuşmuş. Bu daire bir salon havasında dekore edilmiş. Ev dekorasyonu için düşünülebilecek tüm konforlar bu çatı dairesi içinde düşünülmüş. Şık ve sade bir beyaz kanepe çatı dairesine hem modern hem de rahat bir ortam yaratmış. Camlarla kaplı çatı katı ortamın modern temasına yakın bir yemek masası ile birliktelik yaratılmış. Yaşayan bir atmosfer yaratabilmek için canlı bitkiler alanı son derece sıcak bir temada buluşturmuş. Ahşap zaten sıcak temasını çatı dairesine yansıtmışken kullanılan diğer eşyalar da aynı temayı doruğa ulaştırmış sıcak bir akşam yemeğine davet ediyor bu çatı dairesi dekorasyonu bizi.

Modern temanın en çok kullanıldığı alanlardan biri olan çatı daireleri, bu sefer karşımıza avangarde tarzda çıkıyor. Bir çatı dairesinin klasik esintilerle karşımızda durmasına çok alışkın olmadığımızı belirtelim. Klasik eşyalarla döşenmiş bu çatı dairesi, beyaz duvarları ve tavanda bulunan cam penceresi ile şık bir bütünlük içerisinde. Camlı çatının tam ortasında bulunan oldukça şık avize parlak taşlı görüntüsü ile salon dekorasyonu için olukça doğru bir seçim olmuş. Duvarlarda yer yer kullanılmış olan tablolar ve resimler ise salon dekorasyonunu soğukluktan uzak bir temaya yönlendirmiş. Bir çatı katı atmosferi yaşayarak aynı zamanda da süslü salonlardan uzak kalmak istemeyen dekorasyon severler için oldukça iyi bir örnek bu daire.

Bu çatı dairesine bakınca kim sıradan bir daireye razı olur ki? Oldukça özneli ve sade bir çatı ile karşı karşıyayız. Biz bu çatı dairesinin dekorasyonuna bayıldığımızı belirtmeliyiz. Modern eşyalar ve kültür kokan bir alan. Bir duvarın baştan başa kütüphane şeklinde kullanılması ve bunun büyük bir alana çatı görüntüsü ile yayılması çatı dekorasyonunu modern ve aristokrat bir havaya büründürmüş. Bir şehre tepeden bakan bu çatı dairesi modern dokunuşlar ile metropolü kendine adeta aşık ediyor. Büyük bir köşe koltuğu, bar şeklinde bir ünite yemek masası tarzında kullanılıyor. Dekorasyonu kullanılan aksesuarların özenle seçilmiş olması ile birlikte doruğa ulaşmış bir çatı dekorasyonu ile karşı karşıyaydık.

Tavan arasına gizlenmiş bir yatak odası fazlası ile romantik olabilir. Her ne kadar bu dekorasyon içerisinde modern bir tema tercih edilmiş ise de tüm çekiciliği sadeliğinde saklı diyebiliriz. Çok fazla detay tercih edilmemiş bir yatak odası dekorasyonu kullanılmış bu çatı katında. Bu yüzden küçük çatı penceresi tüm fazlalıkları dışarı fırlatmış gibi duruyor. Bir köşeye sade bir tarzda yerleştirilmiş olan çalışma masası 1400’lerin Fransa’sından çalınmış gibi duruyor. Oldukça sade olan yatak takımı net ve baskın renklerin kullanılması ile beraber tek düzelikten uzaklaşarak şık bir temaya kavuşmuş.

Modern bir çatı katı ile karşı karşıyayız yine. Öyle ki kullanılan her detay bu çatı dairesini bir şehre en uygun hale getirebilmek için adeta savaşmış. Son derece sade olan bu daire bir çatının tüm karışıklıklarından arındırılmış gibi görünüyor. Közleri az önce soğumuş gibi duran şömine ise her evde böyle bir çatı dairesinin olması gerektiğini düşündürüyor. Tavandan asılı duran modern avize ise salon dekorasyonu için en isabetli kararlardan biri olmuş. Sade kanepeler ve şık bir orta sehpa, elinize bir kahve alın ve pencereden dışarıyı izleyin. Yaşanmışlıkları evlerinize karakterize etmek için dekorasyon ile omuz omuza bir yoldayız. Bugün esrarlı çatı katları ile birlikteydik!

3 Replies to “Esrarengiz Bir Alan, Çatı Katı Dekorasyonları”

  1. Üniversite yıllarımda çatı katında oturuyordum. Ben çatı katı dekorasyonu tutkunu oldum bu yüzden. Böyle bir ev istiyorum. İnanılmaz bir dekorasyon uygulamayı düşünüyorum. Anılarımı tazeleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir