Çekmecelerinde Gizemli Sırlar Dolu Konsollar

Bazen evimizin kıyısında köşesinde saklanmış dekorasyon üniteleri vardır. İşte eski çağları evimizde yaşatan konsollar da bunlardan bazıları. Şık bir konsol ile evinizin dekorasyonunu sil baştan yeni bir tema ile buluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu söz konusu olduğu vakit her detayın önemli bir olgu olduğunu unutmamak gerekir. Konsollar evler için oldukça şık görsellikleri ile göz doldurabilen mobilyalardır. Ahşap boyama tekniğinin son yıllarda fazlası ile konsollarda uygulanmaya başlandığı aşikar. Eskitilmiş ahşap boyama tekniği ile tasarlanmış bir konsol bu bakımdan asil bir duruşa sahip olmak isteyen evler için oldukça iyi bir seçenek. İşte görselimiz mavinin mordan çalma renginin eski bir ifadeye bürünmesi. Eskitilmiş formun ahşap üzerinde uygulanmasında ise bakır altın renginin büyük katkısı olmuş. Fransız evlerinden bir havaya sahip olan bu görsel tam anlamı ile romantik bir gülümsemeye sahip.

Posta dolaplarından esinlenilmiş sanırız bu konsolun dekorasyonu için, birbiri ile iç içe geçmiş çekmeceler içlerinden sır dolu mektuplar fışkıracakmış gibi görünüyorlar. Vernikli ahşabın en bildik rengi ile karşı karşıyayız. Bu tanıdık renk, farklı bir temaya hizmet ederek, her zaman ki gibi farklılıklar içerisinde bir uyum yakalanmasını sağlamış. Konsol üzerinde duran küre ise ev dekorasyonu için bu tarz temalarda en çok kullanılan ev aksesuarları içerisinde yer alıyor.

Kırmızı! Bu iddialı rengin dokunduğu her hangi bir şeyin çekicilik kazanmaması neredeyse imkansız. İşte bu çekicilik iki rengin şeritler halinde indiği duvar önünde büyük bir cazibe ile duruyor. Kırmızı konsol klasik tarzın modern bir renk ile uyarlanışını sunuyor bize, bu başarılı konsol modeli, diğer konsol modelleri arasında kendine modern bir hava katmış. Konsol üzerinde bulunan masa lambası aksesuarını oldukça beğendiğimizi söylemeliyiz.

Mavi siyah ile keskin bir birliktelik içerisinde aslan bacaklı bu tek çekmeceli konsol diğer konsollardan farklı tasarımı ile ayrılıyor. Son yıllarda ev dekorasyonları için en çok tercih edilen modellerden biri ile karşı karşıyayız. Mobilya tasarımcılarının son yılların bu gözde modelinden fazlası ile ürettiği bir gerçek insanlar evlerinde asil bir tema sunan bu tarz konsolları artık fazlası ile tercih eder oldular. Mavi ve siyahın gümüş teması ile birleştiği bu konsol tam anlamı ile yılın trendleri arasında yer alıyor.

Kaplanların dans ettiği bir tablo altında sergilenen bu konsol modelimiz ise bize daha çok Amerikan tarzını hatırlattı. Bu tarz keskin hatların genellikle Amerikan mobilya tarzında sıkça kullanıldığını biliriz. Sade bir tasarım olarak dikkatimizi çeken bu konsol modeli altın sarısı renginde ki puf ile oldukça hoş bir ikili oluşturmuş.

Ve evet yine sona sakladık. Bu konsol için konuşacaklarımız biraz fazla olsa gerek. Derme çatma yıkık bir binanın yozlar içerisinde kalmış yaşanmışlıklarından geri kalmış bir mobilya gibi karşılıyor bizi. Biraz yorulmuş sanki bu hayatta, yaşlılık atık atık gibi duran boyaları ile hüzünle karşılıyor bizi. Bu hüzün dolu merhaba ile yazımıza veda edeceğiz. Biz bu eskitilmiş konsol modelinden fazlası ile etkilendik. Hayatın tüm yaşanmışlıklarına tanıklık etmiş adeta Evde Son Trend bu hüzünlü mobilyaya hayran kaldı.

 

konsol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir